Julien Green: RONCSOK | Termékkód: 468531 |
Kiadó: Európa, 1985
Ajánló: Egy fényűzően berendezett párizsi lakásban három unatkozó és önző ember, a jóképű, csinos Philippe, szép, törékeny felesége, Henriette és Éliane, Henriette vénlány nővére él egymás mellett. Időnként köztük téblábol a házaspár nem kívánt gyermeke, a szeretetre éhes, kiszolgáltatott Robert. Életüket már csak a megszokás és az indulatok fogják össze.
A Roncsok, amely 1932-ben jelent meg először, rendkívül szuggesztív erővel ábrázolja a század eleji nagypolgári család fojtogató légkörét. Finom megfigyelésekkel, belső történésekkel, jelentéktelennek tűnő apró rezzenésekkel festi elénk ezt az immár véglegessé vált börtönt, ahol hiábavaló a szeretet és a gyűlölet, az odaadás és az önzés, ahol értéktelenné lett az öröm és a bánat.
Kötés, állapot: papírvédű, teljesen új, újszerű. + Kiadói egészvászon, jó, újszerű. Beltartalom: könyvtári könyv volt, jelzetekkel ellátva. Az előzéklap haloványan pöttyös, a továbbiakban korának megfelelő kötet.
Terjedelem: 308 o.
Tömeg: 234 gr.
3542_kar
Árverés vége: 2019. Márc. 12. 17:23 Termék megtekintve: 551 |