Termék kategóriája: Könyv, Újság»Művészet
KABOS GYULA 1887-1941 (Születésének századik évfordulójára) | Termékkód: 434849 |
Magyar Filmintézet, 1987
Munkatársak: Cenner Mihály, Geréb Anna, Karcsai Kulcsár István, Nemeskürty István, Veress József
Ajánló: 1909-ben, Szabadkán egy diáklány így ír naplójába: "Az osztályunk ablakai és a Nemzeti Szállónak az a szobája, amelyikben Kabos Gyula lakik, pont szemben van egymással. Alig várjuk, hogy a művész úr az ablakban megjelenjen. Szünetben az egész osztály az ablakoknál tolong, s még órákon is odalesünk."
Meglepő adalék, hogy a fiatal Kabos Gyula ennyire megdobogtatta a leányszíveket. Később, amikor a pesti színpadokon megformált alakítások és a 45 filmszerep révén egy ország kedvencévé vált, már inkább alakjainak félszegsége, ügyefogyottsága, gyámoltalansága miatt szerették az emberek. Szeretik ma is. Neve fogalom, bemondásai szállóigék. A jellegzetes kisember-figura pedig, amit létrehozott, mindenképpen a század nagy komikus egyéniségei közé rangsorolja őt, Chaplin, Jacques Tati, Woody Allen társaságába. Ám sokszor megfeledkezünk arról, hogy nemcsak a mulattatásában teremtett értéket. Hogy nagy drámai művész is volt, akinek alakításai előtt Kosztolányi Dezső, Schöpflin Aladár, Kárpáti Aurél kritikái tisztelegtek. Aki, ha nem válik foglyává annak a szerepkörnek, amelyben oly zseniálisan mozgott, nagy drámai színésszé érlelődhetett volna.
A Magyar Filmintézet Kabos Gyula születésének 100. évfordulója alkalmából megjelentetett kötete a köztudatban élő egyoldalú Kabos-képet kívánja kiegészíteni és teljessé tenni gazdag tanulmányokkal, korabeli dokumentumokkal, valamint Magyarországon először napvilágot látó, eredeti Kabos-írásokkal.
Kötés, állapot: papírvédő és a kiadói egészvászon új, újszerű. Beltartalom: 489. oldalnál "törött" -kötés kiválóan tart-, a továbbiakban jó, sárgulás és bejegyzésmentes állapotban.
Terjedelem: 519 o.
Tömeg: 648 gr.
2064_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 18. 19:12 Termék megtekintve: 665 |