KRÚDY GYULA: JOCKEY CLUB | Termékkód: 309225 |
Szerző: Krúdy Gyula
A hét kisregény címe:
- A bűvös erszény - Pesti nőrabló - Kleofásné kakasa - Őszi versenyek - Repülj, fecském! - Jockey club - Etel király kincse
Tartalom, ajánló: Krúdy kisregényének e kötete hét művet tartalmaz. A bűvös erszény még a mikszáthi hagyományt folytatja: derűs, színes írás. A Pesti nőrabló már az érett Krúdy játékosan ironikus alkotása, éppúgy, mint a Kleofásné kakasa, amely egy női sors itt-ott fantasztikumba hajló krónikája. Az Őszi versenyek ugyan inkább novella, mint regény, de párját ritkító művészi tökélye, Krúdynál ritka megkomponálása remekművé teszi. A Repülj fecském! ezúttal először jelenik meg kötetben: a nevezetes Józsa András úri betyártársaságának kalandos története. Először kerül kötetbe a Jockey Club is: Rudolf trónörökös tragédiájának széles társadalmi körképet nyújtó, izgalmas feldolgozása. Végül az Etel király kincse a minden illúziójából kiábrándult, idős Krúdy "Nagyidája"- a fanyar humor remeke.
Kiadó: Magvető, 1964 ( Tudomásom szerint I. kiadás)
Kötés, állapot: félvászon, jó, sérülésmentes. Beltartalom: egy Nőtanácsi adományozási bejegyzés, és a 2. és az utolsó előtti üres lap sárgulása kivételével sértetlen, korának megfelelő, jó.
Terjedelem: 682 o.
Tömeg: 657 gr.
(655)kar
Árverés vége: 2018. Dec. 03. 16:11 Termék megtekintve: 1275 |