Karinthy Frigyes: IKARUSZ PESTEN | Termékkód: 1062125686 |
Kiadó: Szépirodalmi, 1987
Sorozat: OLCSÓ KÖNYVTÁR
Ajánló: ?Immár fél évszázada Karinthy a mérce és a forrás. Még mindig nem apadt ki, még mindig lehet utánozni. Az önállótlanabbak vele, az erősebb egyéniségek ellene, de nélküle ma sincs magyar humor és szatíra? Látásmódja, szemlélete, gondlkodásmódja, szemlélete, gondolkodásának >mechanizmusa< eleve arra predesztinálta, hogy a komikus, a torz, a groteszk jelenségeket fedezze fel a világban. Ő nem tudott másképp látni, csak szatirikusan? A tudománytól tanulta meg a kételkedés tudományát, hogy minden másképpen van. Szakított az anekdotikus előadásmóddal. Rögtön a lényegre tért, elhagyott minden sallangot, minden epikus kitérést, nem engedett kényelmes tempót. A sajátos pesti humor is megihlette, igaz: aztán ő szabott irányt a pesti humornak? A játék életformája volt. Nagyszerű paródiáit is alkalmi játék gyanánt kezdte írni kávéházi asztalok fehér márványlapjára. Jellegzetesen pesti író volt. Pest, a pesti ember kimeríthetetlen forrás volt szatirikus kedve számára.?
Kötés, állapot: puha papír, a fólia hólyagosodott, egyébként sérülés mentes. Beltartalom: korának megfelelő, bejegyzés mentes állapotban.
Terjedelem: 287 o.
Méret: 10 x 18 x 1 cm.
Tömeg: 138 gr.
Szállítási költség: postai díjszabás v. MPL szerint. Közepes postakész borítékba belefér.
4532_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 09. 21:26 Termék megtekintve: 117 |