Termék kategóriája: Könyv, Újság»Akció, kaland
Kenneth Roberts: ÉSZAKNYUGATI ÁTJÁRÓ | Termékkód: 458760 |
Kiadó: Gondolat, 1983
Ajánló: Az izgalmas történelmi kalandregény a 18. század közepén, nagyobbrészt Amerikában játszódik. Északi részén franciák és angolok harcolnak egymással, ugyanakkor - hol az egyik, hol a másik törzzsel szövetkezve - az indiánok visszaszorításáért is háborúznak. A Két főhős: Langdon Town, a hányatott életű, tehetséges fiatal festő és Rogers őrnagy, az amerikai hőskorból való különös kalandor. Az angol Rogers csapata hihetetlen megpróbáltatások között katonai expedíciót vezet az úttalan, mocsaras, zuhatagos folyókkal teli Kanadában az indiánok ellen. A történetben kalandok és nehézségek, harc és menekülés váltogatják egymást.
A lebilincselően izgalmas történet főhőse Rogers őrnagy, a Rangerek parancsnoka, úttalan utakon, Kanada érintetlen őserdein keresztül vezeti maroknyi csapatát győzelemre. A természet legyőzője, a kemény katona azonban nem tud megbirkózni kora társadalmának kicsinyes, szűk látókörű embereivel és sorsa tragikus kietlenségbe torkollik. A széles ívelésű történet hátterét a francia és angol gyarmatosítók harca, az indián törzsek fokozatos visszaszorításának és az amerikai függetlenségi háborúnak története adja.
Kötés álapot: papírvédő, felső éle kissé szakadtas, két helyen belülről javított.+kiadói egészvászon, kopásmentes, enyhén vetemedett. Beltartalom: bejegyzésmentes, megkímélt állapotban.
Terjedelem: 631 o.
Tömeg: 725 gr.
3191_kar
Árverés vége: 2018. Nov. 27. 17:48 Termék megtekintve: 597 |