Termék kategóriája: Könyv, Újság»Zene
Keszi Imre: A VÉGTELEN DALLAM - Wagner életregénye | Termékkód: 435151 |
Zeneműkiadó, 1972
Szerző: Keszi Imre
Ajánló: ?A nagy romantikus század zenéjének egyik kiemelkedő alkotója, Richard Wagner ? démoni erejű komponista, sokféle ellentmondó emberi tulajdonságból szőtt sokszínű, gazdag egyéniség volt. Művészete, filozófiája, jelleme még ma is heves viták középpontjában áll. Vonzó és taszító, világokat építő és romboló egyéniség, akiről hívei és ellenségei egyaránt úgy vélekednek, hogy ? nagy volt. A túlfeszített és túlhajtott egyéniségek korszakának ezt a hatalmas képviselőjét, egyéniségét, zenéjét, halhatatlan műveit jellemzi Keszi Imre regénye. Az író a zeneművészet mélységes értésével közelít témájához s eredeti módon, egy német muzsikus feljegyzéseinek és Wagnerrel folytatott beszélgetéseinek formájában, visszaemlékezésszerűen követi nyomon Wagner küzdelmekben, balsikerekben és dicsőségben oly gazdag életét. Egyben szinte kulcsot ad az olvasó kezébe a mester zenéjének, zenedrámai koncepcióinak megértéséhez.?
Kötés, állapot: Kiadói egészvászon, korát meghazudtoló jó, polcképes állapotban. Beltartalom: korának megfelelő, jó, bejegyzésmentes állapotban.
Terjedelem: 461 o.
Tömeg: 418 gr.
2089_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 29. 11:44 Termék megtekintve: 591 |