Kiss Éva: KOROK, BÚTOROK (Kolibri sorozat) | Termékkód: 1062126324 |
Kiadó: Móra, 1988
A Búvár zsebkönyvek felépítésének megfelelő sorozat.
Tartalom:
Egyiptom |
4 |
Görögország (i.e. VIII-I. század) |
6 |
Róma (i.e. VI-V.sz.) |
8 |
Kora középkor (IX-XII.sz.) |
10 |
Gótika (XII-XVI.sz.) |
12 |
A reneszánsz Itáliában (XV-XVII.sz.) |
14 |
A reneszánsz Nyugat-Európában |
16 |
A reneszánsz Magyarországon |
18 |
Barokk (XVII-XVIII.sz.) |
20 |
A barokk Franciaorszában |
22 |
A barokk Magyarországon |
24 |
Rokokó, a XVIII.sz. közepe |
26 |
Angol bútor a XVIII. században |
28 |
A klasszicizmus Franciaországban (XVIII.sz. vége, XIX.sz. eleje) |
30 |
Angol klasszicizmus (XVIII.sz. vége) |
32 |
A kora klasszicizmus Magyarországon |
34 |
Empire (1800-1820) |
36 |
Az empire Ausztriában és Magyarországon |
38 |
Biedermeier (1815-1850) |
40 |
Romantika, neobarokk és neorokokó (1830-1860) |
42 |
Historizmus (XIX. sz. második fele) |
44 |
A sorozattermelés kezdetei a XIX. században |
46 |
A sorozattermelés kezdetei és az ipari formatervezés úttörői |
48 |
A francia art nouveau (1900 körül) |
50 |
Az angol hatás és a bécsi szecesszió |
52 |
Magyar szecesszió |
54 |
A XX. század bútora |
56 |
Napjaink bútora |
58 |
Új törekvések a XX. századi formatervezésben |
60 |
Kötés, állapot: új, újszerű.
Terjedelem: 60 o.
Tömeg: 127 gr.
Méret: 17 x 12 x 0,5 cm.
Szállítási költség: postai díjszabás v. MPL. szerint. Közepes, ajánlott postakészbe belefér.
4577_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 05. 17:35 Termék megtekintve: 374 |