Kohl-Larsen: SZIMBÓT HALLGATOM (Világjárók 34.) | Termékkód: 450861 |
EGY ISZANSZU-NÉGER ÖNVALLOMÁSA
Kiadó: Gondolat, 1964
Szerző: Kohl-Larsen, Szimbo Janira
Ajánló: A szerző archeológus professzor, aki több kelet-afrikai expedícióban vett részt, amelyek célja az afrikai őstörténet nyomainak felkutatása és értelmezése. Egy idő után kutatóbázisukhoz csatlakozott egy Szimbo nevezetű bantu néger, aki az idők folyamán annyira feloldódott a szerző irányában, hogy esténként a táborba látogatva, a csillagos ég alatt mind őszintébben és közvetlenebbül mondta el előbb népe meséit és történeteit, majd saját élete gyermekkorából felnőtté válásáig tartó szakaszának megannyi emlékét, élményét. Kohl-Larsen professzor a vallomásokat rögítve és nem befolyásolva, ámulva állapítja meg: a gyermeki világ a föld bármely délkörén ugyanazoknak a törvényeknek engedelmeskedve szerveződik, "lényege és gyökerei azonosak... Játékaik nem egyebek, mint első összeütközéseik az élettel, például a tűzzel vagy egy szembeszegülő kortársukkal."
VILÁGJÁRÓK c. sorozat 34.
Kötés, állapot: papírvédő, kissé kopottas, két helyen belülről javított. Korának megfelelő. + Keménytáblás félvászon, és a beltartalom jó, megkímélt állapotban. Bejegyzés-, és sárgulásmentes könyv. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált kötet.
Terjedelem: 211 o.
Tömeg: 372 gr.
2709_kar
Árverés vége: 2018. Nov. 27. 17:46 Termék megtekintve: 611 |