Kolozsvári Grandpierre Emil: ELMÉS MULATSÁGOK | Termékkód: 1062142569 |
Kiadó: Magvető, 1969
Ajánló: A szerző ebben a könyvében mintegy félezer hasznos és elmés történetet tesz közzé, a klasszikus magyar anekdotakincs színe-javát, ötszáz év terméséből összeválogatva.
"Az anekdota mindig nevelő célzatú, még a vaskos, még a borsos anekdota is az, mert évezredes, egészséges népi humorával hasznosan örvendezteti meg az elmét, figyelmeztet a fonákságokra, s derűvel önti el a lelket. Az anekdoták valóban ?hasznos mulatságok?, mert ki a fonákon, a rosszon gyakorta nevet, maga kevésbé hajlik rá. Ezekből az apró történetekből derűs gyakorlati bölcsesség árad, filozófia van tehát bennünk. S az anekdotáknak ezt a vonását a gyűjtők maguk is hangsúlyozzák azzal, hogy sűrűn hivatkoznak Démokritoszra, az időszámításunk előtti negyedik században élt görög bölcsre, ki legfőbb jónak a jó kedélyt tartja, s ebben aligha tévedett."
Kötés, állapot: papírvédő, szakadásmentes, újszerű, polcképes. Keménytáblás félvászon, új, újszerű. Beltartalom: nagyon enyhe szélsárgulástól eltekintve, újszerű, bejegyzés mentes.
Terjedelem: 386 o.
Tömeg: 369 gr.
Méret: 18/,5 x 13 x 2,5 cm.
Szállítási költség: postai díjszabás v. MPL szerint.
4665_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 17. 13:26 Termék megtekintve: 73 |