Kósa: Hagyomány és közösség - AZ ÉN VILÁGOM c. kiadv. | Termékkód: 273490 |
Sorozatcím: AZ ÉN VILÁGOM
Alcím: Magyar népi kultúra és társadalom
Témakör: művelődéstörténet, néprajz
Szerző: Kósa László
Kiadó: Kozmosz, 1984
Kötés, állapot: papír, ÚJSZERŰ! SÉRÜLÉSMENTES!
Tartalom: Kérem tekintse meg a 2. képet.
Ajánló:"A magyar néprajztudomány mindössze 200 éves múltra tekinthet vissza, akkortájt kezdtek szellemi nagyjaink felfigyelni arra, mit is jelenthetnek a nemzeti kultúra számára a népi hagyományok. Az értékelés azóta is változó, mindmáig nem ritkák a túlzó, egymásnak ellentmondó megállapítások. De a népi hagyományok gyökerei olyan mélyek, hogy bizton remélhetjük: nem hiányoznak majd a jövendő kultúrából. Kósa László hungarológiai összefoglalása a magyar népi kultúra anyagi és szellemi javait a honfoglalás kori kezdetektől mutatja be egészen századunk elejéig."
Pécsen esetlegesen átvehető. Szállítási költség: a postai díjszabás, és a Vevő igénye szerint.
(436) karács
Árverés vége: 2018. Dec. 09. 11:07 Termék megtekintve: 1040 |