Az ingyenes aukciós piactér | 2019. Máj 24.

Kovai Lőrinc: TÁRULÓ ÉGBOLT I-II. Termékkód: 430846

Fixár: 780 Ft
Árverés vége: +5 perc Lejárt
2018. Dec. 30. 10:27

  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (0)

Szépirodalmi Könyvkiadó, 1975

Szerző: Kovai Lőrinc

Tartalom, ajánló: Mint egy pompás keleti szőnyeg mintázata, olyan gazdag és változatos ez a színesen kavargó történelmi regény. A Táruló égbolt majd száz év története; 1453-ban indul, mikor a törökök beveszik Konstantinápolyt, és a XVI. század közepén, a németországi parasztháborúk leverésével ér véget. Egy nagy kor erényekben és bűnökben kimagasló alakjai elevenednek meg a sorokban, egy rendkívüli évszázad törekvései; roppant távlatokat jár be az olvasó, mire e széles ívű regény utolsó lapjához ér.

Kovai mesteri biztonsággal rendezi a könnyedén illeszkedő részletek laza képsorait, mintegy varázsintésre kél életre nála a történelem. Lorenzo Medici, a nagy reneszánsz fejedelem firenzei palotájában kiváló tudósokkal, művészekkel, filozófusokkal találkozunk, megismerjük a Borgiák viselt dolgait, a világias egyházfők fényűző élete ellen dörgő Savonarolát, s Luther Márton életét, a bölcsőtől a koporsóig. Kolumbusz Kristóffal először a portugál király udvarában találkozunk, hogy aztán a spanyol Izabella királynő trónja előtt lássuk viszont, s végigkísérhessük – őt is és a többi merész conquistadort – a nagy földrajzi felfedezések kockázatos és véres kalandjain. Angliában erre az időre esik VIII. Henrik uralkodása. Az ő élete is hálás téma a regényes feldolgozásra. A kötet Magyarországon játszódó fejezetei két nevezetes eseményről közvetítenek képeket: a Dózsa-féle parasztfelkelésről és egyik emlékezetes nemzeti gyászunkról, a mohácsi vészről.

Kötés, állapot:  papírvédő éleknél enyhén kopottas, ill. a II. kötetnél két helyen belülröl javított, polcképes. + Kiadói egészvászon  és a beltartalom jó, korát meghazudtoló állapotban.

Terjedelem: 947 o.

Tömeg: 947 gr.

1792_kar

Árverés kezdete: 2018. Dec. 09. 10:27
Árverés vége: 2018. Dec. 30. 10:27
Termék megtekintve: 760