Kramer: A VILÁG CSODÁI | Termékkód: 429051 |
UNIVERZUM KÖNYVTÁR
Kiadó: Kossuth, 1977
Szerző: Walter Krämer
Ajánló: Ebben a kötetben a korai felfedezésekkel, amelyek az ókor végétől egészen az újkor hajnaláig tartanak. Az eseményeket alapvetően meghatározza, hogy a Római Birodalom bukása után lehanyatlik Európában a szellemi élet, sok mindent elfelejtenek abból a tudásból, amivel az antik világ rendelkezett. Nem kivétel ez alól a Földről szerzett tudás sem. De az is jellemző, és ezt különösen nagy erővel és izgalmasan, lebilincselően mutatja meg a szerző, hogy a hanyatlás nem általános, a földmegismerés nem privilégiuma egyetlen kultúrterületnek sem. S ha Európa mélyre is zuhant, másutt, Kínában, az arab-iszlám világban, vagy akár Észak-Európában új felfedezés történetek íródnak. Így együtt hajózhatunk a merész normannokkal, kik sárkányhajóikon eljutnak Kelet-Európa szívébe, megkerülik az Északi-fokot, felfedezik Izlandot, Grönlandot és Amerikát is, bár az általuk szerzett tudás a szétforgácsolt hűbéri Európában nem válik közkinccsé. Fülszöveg: Kérem tekintse meg a kinagyított 2. képet.
Kötés, állapot: papír kopottas, nyereg az éleknél szakadt, de belülről javított.+ kiadói egészvászon - HIBÁTLAN-. Beltartalom: továbbiakban korának megfelelő, sárgulásmentes állapotban.
Terjedelem: 211 o.
Tömeg: 525 gr.
1677_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 02. 19:04 Termék megtekintve: 630 |