Lao Sö: MACSKAVÁROS KRÓNIKÁJA | Termékkód: 460756 |
Kiadó: Európa, 1981
Ajánló: Macskavárosban üresek a múzeumok: az értékes leleteket, tárgyakat mind elkótyavetyélték, macskaváros külföldet járt ifjú tudósai valóságos halandzsanyelvet beszélnek, beszédükben csak úgy hemzseg a sok idegen kifejezés, de maguk sem értik, mit jelentenek, ebben az országban már a tanítás első napján diplomát kapnak a diákok, s mindenki kitűnő rendű. Az iskolákban viszont csak a puszta falak állnak: a berendezést az utolsó szálig eladták az éhbéren tengődő pedagógusok, a zabolátlan, garázda diákok pedig ráadásul agyonverik pipogya tanáraikat.
Macskaváros valahol a Marson található, Lao Sö regényének hőse űrrepülőgépen érkezik a bolygóra a ?hatalmas, dicsőséges, szabad Kínából!?.
A pekingi születésű, elszegényedett mandzsu családból származó író, Lao Sö (1899-1966) eredetileg tanítónak készült, majd 1924-ben Angliába került, ott kezdett el írni. 1930-ban jelent meg első regénye. Művei Magyarországon sem ismeretlenek: A tigriskisasszony meg a férje című híres regénye 1957-ben, két kisregénye 1959-ben, a Teaház című színműve pedig 1960-ban jelent meg magyarul. A Macskaváros krónikája című társadalmi szatíráját 1932-ben írta ? Kínába való visszatérése után ?, saját szavai szerint "az ország állapota miatti kétségbeesésében
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, kopottas, nyeregnél erőssen fakult, feliratozás jó. Beltartalom: bejegyzés és sárgulásmentes állapotban. A kép illusztráció.
Terjedelem: 246 o.
Tömeg: 311 gr.
3253_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 15. 16:11 Termék megtekintve: 552 |