Leonyid Andrejev: A NAGY SZLEMM | Termékkód: 1062081924 |
KISREGÉNYEK ÉS ELBESZÉLÉSEK
Kiadó: Európa, 1981
Ajánló: Csehov ?Mesterséges Pacsírtá?-nak nevezte, Gorkij szerint ?ritka eredeti ember, ritka tehetség? volt Leonyid Andrejev, a századelő egy legolvasottabb írója. Szertelen, de varázslatos egyéniség, magasságokba emelkedő és mélységekbe aláhulló alkotó művész. Különleges témájú és stílusú novelláiban sajátosan keveredik a valóság a fantasztikummal a konkrét az elvont szimbolikussal. Még realista írásaiban sem emberek, hanem absztrakt, romantikusan végzetes eszmék csapnak össze. Kötetünk -megrázó erejű antiminitarista műve A vörös kacaj, az 1905-ös forradalom hatására írott két kisregénye, A kormányzó és A hét akasztott ember története, az árulás filozófiáját sajátos módon boncolgató Júdás mellett ? Andrejev kisregényeinek és elbeszéléseinek legjavát öleli fel. A forradalmak és háborúk légkörében vergődő, a jóságot és szeretetet áhító ember lelki drámáját feltáró mestermű novellák méltán emelik Andrejevet a modern orosz próza klasszikusai közé.
Kötés, állapot: Kiadói egészvászon, jó, polcképes. Beltartalom, sárgulás és bejegyzésmentes újszerű állapotban.
Terjedelem: 631 o.
Tömeg: 518 gr.
3810_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 08. 12:28 Termék megtekintve: 276 |