Lev Tolsztoj: FELTÁMADÁS | Termékkód: 455887 |
Kiadó: Európa, 1975
Szerő: Tolsztoj, Lev
Ajánló: A regény alapgondolatát egy valóságban megtörtént bírói eset adta, amelyet az író ügyvéd barátjától hallott. A regény hőse Nyehljudov herceg, egy előkelő úr, akiben felébred a lelkiismeret, hogy egykori kedvesét, Katyusa Maszlovát a prostitúció fertőjébe kergette. A lányt gyilkossággal vádolják. Ártatlansága kiderül, ám formai hibák miatt mégis négyévi kényszermunkára ítélik. Nyehljudov, hogy jóvátegye bűnét, hajlandó lenne Katyusát feleségül venni, és hogy megossza vele büntetését, utánamegy Szibériába vezekelni. A századvégi orosz élet szörnyűségeit Tolsztoj a fogolykaraván szibériai útja során mutatja be. A társadalmi igazságtalanság bemutatása ellenére a regény mégsem nyomasztó olvasmány. Alaphangját az ember erkölcsi értékeibe, az egyszerű emberek jóságába vetett hit adja meg, s az, hogy a gonosz elleni harc egyetlen eszköze az erkölcsi tökéletesedés.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon. Kívül-belül korának megfelelő, sárgulás-, és bejegyzésmentes állapotban.
Terjedelem: 457 o.
Tömeg: 511 gr.
2978_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 05. 19:13 Termék megtekintve: 598 |