Lion Feuchtwanger: A HAMIS NÉRÓ | Termékkód: 445709 |
Európa Könyvkiadó, 1982
Szerző: Feuchtwanger, Lion
Ajánló: Tizenhárom évvel a hírhedett Néró császár bukása után különös mendemonda kel lábra Szíriában és Mezopotámiában, a római birodalom keleti határain: Néró császár nem halt meg ? helyette hasonmása és pojácája, Terentius fazekas esett a népharag áldozatául ?, Néró él, és készül újra magához ragadni a hatalmat, hogy bőséget és gazdagságot teremtsen a népnek, s hogy megvalósíthassa régi álmát: Kelet és Nyugat kultúrájának egységbe kovácsolását. ? Feuchtwanger, a XX. század egyik legnépszerűbb német prózaírója értő kézzel formálja meg az új Néró gyáva szolgalelkűségből és démoni kegyetlenségből összegyúrt alakját, valamint hatalomra juttatóit és ellenfeleit: a kegyvesztett szenátort és a pedáns bürokratát, a gőzös patríciuslányt és a császári kurtizánt, a durva, korlátolt katonatisztet meg a bölcs keleti uralkodókat. S az izgalmas történetet olvasva hirtelen arra is rádöbbenünk, hogy az csak színleg játszódik az ókorban, valójában nem más, mint a harmincas évek Németországában szóló hatalmas történelmi parafrázis, melyben egy magát császárnak álmondó, tébolyult fazekas egy bizonyos szobafestővel helyettesíthető be, Apameia város elárasztása pedig a Reichstag felgyújtásával, s a ?május tizenötödikének éjszakája? nyílt utalás a hatalomra jutott barnaingesek rémtetteire.
Kötés, állapot: papírvédő, éleknél kopottas. Kiadói egészvászon, megkímélt, jó. Beltartalom: lapélek kissé foltosaki, ez az oldalra nem húzódik be. Sárgulás és bejegyzés mentes állapotban.
Terjedelem: 437 o.
Tömeg: 405 gr.
2338_kar
Árverés vége: 2018. Szept. 13. 21:49 Termék megtekintve: 683 |