Lion Feuchtwanger: BALGÁK BÖLCSESSÉGE avagy | Termékkód: 455937 |
Jean-Jacques Rousseau halála és megdicsőülése
Kiadó: Gondolat, 1976
Ajánló: A XVIII. század világába vezet el bennünket a neves német író, Lion Feuchtwanger regénye. A felvilágosodás nagy gondolkodójával, Jean-Jacques Rousseauval ismerteti meg olvasóit. Hősének életét mesélve mondja el annak nézeteit és eszméit, melyek harcra buzdítottak a feudális eszmék és intézmények ellen. Rousseau rendíthetetlenül hitt abban, hogy az embereket meg lehet szabadítani a jellemüket megrontó társadalomtól. A fordulatos cselekményű regény azonban túl is lép hősének életén, s bemutatja leghívebb tanítványainak, a francia jakobinusoknak törekvéseit mesterük gondolatainak megvalósítására. A könyv egyszerre szolgál élvezetes és tanulságos olvasmánnyal az érdeklődőknek.
Kötés, állapot: papírvédő, korának megfelelő, polcképes. Kiadói egészvászon korának megfelelő. Beltartalom: megkímélt, sárgulás-, és bejegyzésmentes állapotban.
Terjedelem: 520 o.
Tömeg: 460 gr.
2986_kar-3787 szil
Árverés vége: 2018. Júl. 23. 07:30 Termék megtekintve: 642 |