Ludwig Kohl-Larsen: RÉNSZARVASOK NYOMÁBAN (Világjárók 58.) | Termékkód: 455251 |
Kiadó: Gondolat, 1967
Szerző: Kohl-Larsen, Ludwig
Fülszöveg: A világhírű német néprajzkutató és régész professzor, L. Kohl-Larsen lappföldi útjáról szól ez a könyv. A szerző egy rénszarvas csordát kísérő nomád lapp csoporthoz csatlakozik, akik Finnmark belsejében lévő téli pihenőjükről az Északi-Jeges-tenger partján fekvő nyári legelőre hajtják az állatokat.
A menet alig több mint egy hét alatt teszi meg a havas pusztákon keresztül vezető utat. Ez a rövid néhány nap azonban a hegyi lapok életének legfontosabb szakasza. A nagy vonulással kapcsolatos tennivalók, szokások ősidők óta nemzedékről nemzedékre ? szinte változatlanul ? öröklődtek. E nomád pásztorokkal töltött hét az emberiség ősi korába viszi vissza a szerzőt, aki ugyanúgy kivette részét a nagy menet vesződségeiből, mint a csordát őrző család bármely tagja.
A professzor rénszarvasszánon követi a menetet, és együtt lakik a nomád családdal primitív sátrukban, azt eszi, amit ők, és így belülről ismeri meg életüket, szokásaikat.
A lappok élete zord és egyhangú, akár az őket környező természet. Ezt a zordságot kitűnően sikerült az írónak érzékeltetnie.
Kötés, állapot: papírvédő kopottas, felső éle szakadozott. + Keménytáblás félvászon, korának megfelelő, jó. Beltartalom: könyvtári könyv volt, jelzetekkel ellátva. A fedlap belseje és a hozzá tartozó előzéklap halvány sárga pöttyös, a továbbiakban, sárgulásmentes, korának megfelelő állapotban. Fekete-fehér fotókkal illusztrált kötet.
Terjedelem: 165 o.
Tömeg: 272 gr.
2923_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 20. 20:39 Termék megtekintve: 500 |