Lugossy Gyula: SZÉTHULLÁSOK | Termékkód: 454406 |
Kiadó: Szépirodalmi, 1975
Szerző: Lugossy Gyula
Ez a könyv a szerelemről szól, közelebbről: a vágyról, a megvalósult kapcsolatokról, az érzelemről és az erotikáról; a szerelemről, mint ?világpótlékról" ? és a kudarcokról. Széthullások a kötet címe, s a benne foglalt három kisregény mindegyikére érvényes a cím. Még el sem kezdődött és máris széthull a kamaszok bontakozó szerelme, és egy másik éveken át tartó kapcsolat szintén; és ez sors teljesedik be a harmadik történet sokat tapasztalt párjának viszonyán is. Mégsem a széthullás, a szerelem lehetetlenülése Lugossy regényeinek tárgya, sokkal inkább a társ utáni vágy, az összefogódzás nélkülözhetetlensége. Férfialakjai oly intenzíven sóvárognak a másik után, olyan mélyen átélik hiányát, hogy az már valóságos kinyilatkoztatása az ember társas természetének, a találkozások szükségességének. És bár a szerelem ?fontos emberi lom" ? az író ennél többről, az egész életről beszél.
Kötés, állapot: papírvédő, felső élénél kissé kopottas. Kiadói egészvászon kötés és a beltartalom: megkímélt, teljesen újszerű állapotban.
Terjedelem: 461 o.
Tömeg: 419 gr.
2836_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 03. 13:30 Termék megtekintve: 584 |