Lytton Strachey: KÉT KIRÁLYNŐ / Erzsébet és Essex / Viktória királynő | Termékkód: 450768 |
Kiadó: Európa, 1968
SZÁZADOK ÉS EMBEREK c. sorozat kötete
Szerző: Strachey, Lytton
Ajánló: A kötet a XX. század egyik legnagyobb történetírójának két híres életrajzi tanulmányát tartalmazza, az Erzsébet és Essex és a Viktória királynő címűeket. Az első az angol reneszánsz színes, izgalmas világát mutatja be, két nagy egyéniség kapcsolatának és harcának tükrében. A nagy királynő és Essex portréján kívül Strachey a kor többi híres alakját is megfesti, többek között Francis Bacont, a filozófust, és Robert Cecilt, a nagy államférfit. A Viktória királynőben is mesteri portrékat kap az olvasó: Albertről, a királynő férjéről, és a kor híres politikusairól, Lord Melbourneről, Disraeliről, Palmerstoner-ról, Gladstoneról. ? Strachey nemcsak történész, hanem kitűnőíró is: finom emberábrázoló készségét, iróniáját állítja a mondanivaló szolgálatába; azt vallja, hogy a történelem nagy mozgatóerői embereken, egyéniségeken keresztül fejtik ki hatásukat, s ? ezeknek az érdekes embereknek az arcképét óhajtotta megrajzolni.
Kötés, állapot: Kiadói egészvászon, korának megfelelő, jó, polcképes. Beltartalom: megkímélt, sárgulás-, és bejegyzésmentes állapotban.
Terjedelem: 477 o.
Tömeg: 433 gr.
2693_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 29. 11:40 Termék megtekintve: 629 |