Makkai Sándor: MAGYAROK CSILLAGA | Termékkód: 420124 |
Kiadó: Szépirodalmi, 1982
Szerző: Makkai Sándor
Tartalom, ajánló: Államalapító királyunk alakja szinte folyamatosan jelen van irodalmunkban. Személyisége és történelmi szerepe foglalkoztatta a harmincas évek nagy tudású, történelmi felkészültségű, és érdeklődésű erdélyi íróját, Makkai Sándort is. A történelmi regény cselekménye 990-es évek közepén kezdődik és azokat a válságos éveket követi végig, amikor a kereszténységgel szembeszegülő pogány magyar vezérek, a somogyi Koppány vezetésével még egy nagy lázadási kísérletet tettek a kereszténység, az államalapítás ellen. A romantikus hangvételű, sodró cselekményű regényben a két főszereplő, a fiatal István (Vajk) és anyja, a fiáért bizonytalan kimenetelű cselszövéseket is vállaló gyönyörű Sarolt mellett, valódi történelmi személyek és kitalált szereplők elevenednek meg. A regény legszebb fejezete Géza fejedelem halálát örökíti meg. A messzi múltat felidéző regény legfőbb erénye, hogy felkelti az olvasó érdeklődését a történelem iránt és szórakoztatóan tanítja a magyar történelem egyik legfontosabb korszakának eseményeire.
Kötés, állapot: papírvédő, a felső éle kopottas a továbbiakban jó. + Kiadói egészvászon, arany nyomott betűkkel, jó, újszerű. Beltartalom: egy oldal kissé beszakadt, a továbbiakban korának megfelelő, jó.
Terjedelem: 256 o.
Tömeg: 280 gr.
1479_szil
Árverés vége: 2018. Aug. 04. 09:28 Termék megtekintve: 779 |