Makkai Sándor: SÁRGA VIHAR | Termékkód: 308411 |
Szerző: Makkai Sándor
Kiadó: Szépirodalmi, 1980
Tartalom, ajánló: ˝A Táltoskirály folytatásában Makkai Sándor Magyarország történelmének egyik legtragikusabb időszakát: a tatárjárást örökítette meg. A fordulatos, mozgalmas cselekményű regény főhőse ezúttal is IV. Béla, a vívódó, szorongó lelki alkatú fiatal uralkodó, aki terveivel, határozataival és országátalakító elképzeléseivel csaknem mindig magára marad, ellenérzést ébreszt környezetében, de néha az ország egészében is. A sorozatos kudarcok (főként a kunok elleni lázadás) csak növelik magányosságát, s félelmét: Azt a végzethitet amely szerint őt közeli halál fenyegeti. Muhi pusztáról, a vesztes csatából hűséges emberei mentik meg. Életben maradt tehát, minden jóslat ellenére, s a tatárdúlás után "második világalapítóként" óriási energiával és nagyszabású tervekkel fog hozzá az ország újjáélesztéséhez - most már a benne hívő főurak támogatásával és segítségével. IV. Béla története így egybefonódik a tatárjárás mozzanatainak leírásával, az elpusztított ország életének rendkívül szuggesztív, megrázó erejű ábrázolásával - a korszak hiteles és érdekes társadalmi-történelmi rajzával.˝ Makkai Sándor (1890 - 1951) református püspök, író.
Kötés, állapot: Papírvédő, jó éleknél néhol kopott, de nem szakadt.+ félvászon kötés és a beltartalom korának megfelelő, a lapok enyhén sárgultak. Összességében: korának megfelelő, "polcképes" kötet.
Terjedelem: 560 o.
Tömeg: 514 gr.
Pécsen átvehető. Szállítási költség: postai díjszabás és a Vevő igénye szerint.
KÉREM TEKINTSE MEG NAPRÓL-NAPRA BŐVÜLŐ KÖNYV, ÚJSÁG, KIS- ÉS NAGYLEMEZ VÁLASZTÉKOMAT!
(636)kar
Árverés vége: 2019. Márc. 02. 19:09 Termék megtekintve: 1417 |