Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Márc 29.

Marék Antal: ÍGY ÉLT ALBERT SCHWEITZER Termékkód: 434203

Fixár: 320 Ft
Árverés vége: +5 perc Lejárt
2018. Aug. 16. 09:11

  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (0)

ÍGY ÉLT című sorozat kötete

Szerző: Dr. Marék Antal

Kiadó: Móra, 1976

Ajánló: Nem a huszadik század szentje Albert Schweitzer, csupán kivételesen nemes erkölcsű ember, aki ellentmondásokkal terhes korában ember tudott maradni. Fehérek között, feketék között is "európai". Hosszú, munkás életében mindig azt kereste, hol van rá a legnagyobb szükség, hogyan teheti a legtöbbet az emberért. A neves orgonaművész és elismert tudós teológus pályája derekán újra beült az egyetem padjába, s orvosi diplomát szerzett, hogy az egyenlítői Afrikában kórházat alapíthasson, gyógyíthassa a beteg négereket. Az emberiség féltése, az élet tisztelete vezette el később a békéért küzdők táborába is, ez állította a háború, az atombomba legszenvedélyesebb ellenzői közé.

Kötés, állapot: keménytáblás, karton. A fedlap fóliája a fedlapon és hátlapon keresztben egy vonalban felrácosodott., ill. a gerincnél kissé felengedett. Alig látható. Ezen kis esztétikai hibák kivételével, teljesen újszerű, bejegyzés-, kopás-, és sárgulásmentes állapotban.

Terjedelem: 188 o.

Tömeg: 282 gr.

2013_kar

Árverés kezdete: 2018. Júl. 17. 09:11
Árverés vége: 2018. Aug. 16. 09:11
Termék megtekintve: 655