Mark Twain: EGY JENKI ARTHUR KIRÁLY UDVARÁBAN | Termékkód: 442973 |
Európa Könyvkiadó, 1981
Szerző: Twain, Mark
?Azok az éppen nem gyöngéd törvények és szokások, amelyekről ebben az elbeszélésben szó esik, történelmileg a legnagyobb mértékben hitelesek, amiként a bemutatásukra felhozott események is mind történelmiek. Nem állítjuk, hogy e törvények és szokások csakugyan léteztek a hatodik század Angliájában; nem, csupán annyit állítunk, hogy amennyiben Anglia és más országok civilizációja jóval későbbi időkben csakugyan ismerte őket, talán nem rágalmazzuk meg a hatodik századot, ha feltételezzük, hogy már akkor is léteztek. Úgy véljük, teljesen jogos az a következtetés, hogy ha e törvények és szokások közül valamelyik hiányzott e régmúlt korban, egy még rosszabb törvény vagy szokás nyújtott helyette bőséges kárpótlást.? (részlet az előszóból)
Kötés, állapot: papírvédő, éleknél enyhén kopott, egy helyen a hátlapnál belülről javított, polcképes. + Kiadói egészvászon, teljesen újszerű. Beltartalom: megkímélt, bejegyzés mentes, korának megfelelő állapotban.
Terjedelem: 324 o.
Tömeg: 432 gr.
2266_kar
Árverés vége: 2018. Dec. 30. 12:03 Termék megtekintve: 1314 |