Martin Walser: HULLÁMVERÉS | Termékkód: 459039 |
Kiadó: Magvető, 1987
Sorozat: VILÁGKÖNYVTÁR
Ajánló: Addig mentek fölfelé, amíg a teljes látkép elébük nem tárult. Alkonyi sík, a síkon szikrázó fényfoltok. A Bay hídján lámpafüzérek. Aranyzöld foltokból összerakva San Francisco, mögötte dombvonulat ibolyakék árnyképe. Még azon túl és minden fölött a szemhatárig harsány vörösen lángoló égbolt. Vagyis amire az borul, az a Csendes-óceán. Jaj, Lena, jaj, Sabine, alighanem túl sokáig ültem Sillenbuchban! Ez a látvány szinte szétrobbantja azt, amit befogadóképességnek hívunk." Helmut Halm, ez a nyakkendőjétől és gátlásaitól szabadulni nem tudó némettanár ? akit Walser olvasói jól ismernek a Menekülő ló lapjairól ? feleségével, Sabinéval, és lányával, Lenával együtt San Franciscóba utazik a Washington University Oakland meghívására. A sosem öntudatosan csillogó, ködös, borús német időjáráshoz szokott tekintet hunyorog a fényben. De aztán szembenéz a nappal, és megpróbálja befogadni az arany fényeket; az óceán ragyogását s a huszonkét éves tanítvány, Fran Webb hajának arany fényeit?
Martin Walser izgalmas és megrendítő történetben írja meg a ?tanárembert?, az európai ember találkozását a csodálatos Amerikával, a fájdalmakat, drámákat felkavaró és elleplező hullámveréssel.
Kötés, állapot: papírvédő és kiadói egészvászon újszerű, megkímélt, sérülésmentes. Beltrtalom: egyik lap alja kb. 7 mm-nyit beszakadt, a továbbiakban sárgulás-, és bejegyzésmentes, újszerű állapotban.
Terjedelem: 372 o.
Tömeg: 341 gr.
3222_kar
Árverés vége: 2018. Nov. 27. 17:34 Termék megtekintve: 575 |