Martti Santavuori: A FEJEDELEM ÚTJA | Termékkód: 429409 |
Európa Könyvkiadó, 1976
SZÁZADOK-EMBEREK c. sorozat kötete
Ajánló: Martti Santavuori a fejedelem útja című regényének témáját a magyar történelemből vette. Regényének hőséül Bethlen Gábort választotta. Santavuori világosan látta, hogy a messzi múltban a háborúk viharában az északi finn és az Európa közepén élő magyar nép példamutató, közös hőse éppen Bethlen Gábor lehetett, a bölcs államférfi, a békés egymás mellett élés, a vallásszabadság híve, aki a történelem tragikus korszakában messzebbre látott kortársainál.
Santavuori azonban nemcsak a nemzeti hőst, a győztes hadvezért mutatja meg regényében, hanem a gondolkodó, a kutató embert, a jóbarátot, a megértő társ után vágyó férfit és a szerelmes férjet is.
A távoli világokat egymással számos szereplő kapcsolja össze ? némelyikük a regény egy-egy fejezetében a magyar földre is ellátogat ?, ezek a különböző nemzetiségű és korú nemesi és polgárasszonyok, katonák, papok, tudósok és polgárok (sokuk csupán az író gazdag képzeletének szülötte) izgalmas csaták és cselszövések között, a szerelem és a halál örök nagy színjátékának szereplőiként vesznek részt a nagy idők hiteles történetében. És Santavuori írásművészetét legjobban éppen az mutatja, hogy el hisszük neki, hogy mindez meg is történhetett volna.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, jó, korának megfelelő. Beltartalom: Megkínélt, jó állapotban.
Terjedelem: 481 o.
Tömeg: 423 gr.
1704_kar
Árverés vége: 2019. Ápr. 20. 19:04 Termék megtekintve: 739 |