Max Poljanovszkij: A FELDERÍTŐLÁNY | Termékkód: 468417 |
Kiadó: Kossuth, 1970
Ajánló: 1942 augusztusában a németek által megszállt Minszk utcáin egy fiatal lányka sétálgatott, mezítláb, fakó kendőben, kopott ruhában, mint afféle teljesen elhagyott gyerek, aki nem volt ritka látvány a háború éveiben. Így érkezett meg harci feladatainak színhelyére Tánya Bauer, a magyar származású moszkvai diáklány. Csaknem két esztendeig tevékenykedett, mint a szovjet hadsereg felderítője a németek hátában. Bármely pillanatban a fasiszták karmai közé kerülhetett, ? azonban a végsőkig küzdött, mígnem három héttel Minszk felszabadulása előtt hősi halált halt.
Ennek az ifjú hősnek szentelte könyvét Maksz Poljanovszkij. Történelmi dokumentumok és szemtanúk vallomásai alapján alkotta meg a hős magyar-orosz felderítő lány portréját.
Kötés, állapot. kiadói egészvászon, korának megfelelő, polcképes. Beltartalom. bejegyzés-, és sárgulásmentes, korának megfelelő állapotban.
Terjedelem: 221 o.
Tömeg: 238 gr.
3517_kar
Árverés vége: 2019. Márc. 01. 20:18 Termék megtekintve: 634 |