Mihail Solohov: CSENDES DON I-III. | Termékkód: 442951 |
Európa Könyvkiadó, 1962
Szerző: Solohov, Mihail
MILLIÓK KÖNYVE c. sorozat kötetei
Ajánló: "A már életében klasszikussá vált, Nobel-díjas orosz író világhírű alkotása ez a regény. A mű szétfeszítve a szokásos családregények kereteit, a korszak hatalmas panorámáját bontakoztatja ki, de a kompozíció középpontjában mindig a Melehov család áll, sorsukon át a történelem végső tanulságait összegezi az író.
A doni puszták kozákságának balladai szépségű regényeposzáról írja Radnóti Miklós: ?Érzelmességtől mentes, pontos és kemény líraiságában szinte egyedülálló, valóságábrázoló erejének titka pedig tapintatos aprólékosságában rejlik? mely az ábrázolás hitelét szolgálja?.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, nyereg enyhén kopottas. Korának megfelelő, jó állapotú kötetek.
Terjedelem: 635 o. + 709 o. + 548 o.
Tömeg: 1.625 gr. (3 kötet egyben)
2255_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 13. 20:20 Termék megtekintve: 880 |