Mihail Solohov: CSENDES DON I-IV. | Termékkód: 1062056993 |
Kiadó: Európa, 1982 /Kárpátia/
Szerző: Solohov, Mihail
Ajánló: "A már életében klasszikussá vált, Nobel-díjas orosz író világhírű alkotása ez a regény. A mű szétfeszítve a szokásos családregények kereteit, a korszak hatalmas panorámáját bontakoztatja ki, de a kompozíció középpontjában mindig a Melehov család áll, sorsukon át a történelem végső tanulságait összegezi az író.
A doni puszták kozákságának balladai szépségű regényeposzáról írja Radnóti Miklós: ?Érzelmességtől mentes, pontos és kemény líraiságában szinte egyedülálló, valóságábrázoló erejének titka pedig tapintatos aprólékosságában rejlik? mely az ábrázolás hitelét szolgálja?.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, enyhén kopottas. Bejegyzésmentes állapotban.Korának megfelelő állapotú kötetek.
Tömeg: 2.171 gr. (4 kötet egyben)
3937_kar
Árverés vége: 2018. Okt. 26. 18:44 Termék megtekintve: 391 |