Miroslav Krleza: EZEREGY HALÁL (Válogatott elbeszélések) | Termékkód: 458474 |
Kiadó: Európa, 1979
Fordította: Csuka Zoltán, Dudás Kálmán
A VILÁGIRODALOM REMEKEI c. sorozat kötete
Ajánló: Miroslav Krleza, a világszerte ismert horvát elbeszélő, regény- és drámaíró, költő Magyarországon is régóta népszerűségnek örvend ? elsősorban éppen az elbeszélései révén. Ez indokolja, hogy az eddigieknél teljesebb, sokoldalú válogatásban ismét közreadjuk legjobb írásait. A zágrábi gimnáziumból a pécsi hadapródiskolába, majd a budapesti Ludovikára kerülő Krlezát, a Monarchia világába születő horvát írót elkerülhetetlenül sok szál fűzi Magyarországhoz ? de a magyar irodalomhoz is. Vallomása szerint Petőfi ?A farkasok dala? című verse késztette írásra fiatal korában, Az apostol-t ő fordította le horvát nyelvre.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, nyereg felirata kissé kopottas, olvasható. A továbbiakban, megkímélt, bejegyzésmentes állapotban. A kiadói könyvjelző-ajánlója is megvan.
Terjedelem: 354 o.
Tömeg: 398 gr.
3156_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 25. 09:37 Termék megtekintve: 531 |