Molnár Gábor: AZ ÓRIÁSKÍGYÓK FÖLDJÉN /Amazóniai vadásznapló | Termékkód: 448517 |
Kiadó: Szépirodalmi, 1979
Szerző: Molnár Gábor
Molnár Gábor egyik legnépszerűbb, legizgalmasabb útleírása. Észak-Brazíliában, a Jatapu folyó mellékét járja be a szerző hűséges és tapasztalt vadásztársaival, Abilióval, Juannal és Klementinóval. Ezernyi érdekességet, de legalább annyi veszélyt rejt a folyó, a folyóparti mocsárvilág és a dzsungel, mely érzékletes, érdekfeszítő leírásokban elevenedik meg a regény lapjain. Miközben az életveszélyes kalandoktól sem félve jaguárra, óriáskígyóra, kajmánokra vadásznak hőseink, a szerző arról is beszámol, hogy tudóshoz méltó szenvedéllyel és érdeklődéssel gyűjti össze a dzsungel gazdag, színpompás növény- és állatvilágának egy-egy érdekes példányát, egzotikus virágokkal, különös lepkékkel és bogarakkal gazdagítva gyűjteményét. A meglepő, fordulatos kalandokban bővelkedő élménybeszámolóban az őserdőben élő emberek történelméről, hétköznapi életéről is olvashatunk: a fehér telepesek ? festőművész, fogorvos, gazdag, önző kereskedő ? és az őslakosok közötti kapcsolatról szóló humoros vagy szomorú történetek kapcsán.
Tartalom: Kérem tekintse meg a képgaléria 2. képét.
Kötés, állapot: papírvédő gyűröttes a felső él kopott. + Kiadói egészvászon korának megfelelő. Beltartalom: négy tulajdonosi bejegyzést tartalmaz, a borító belső felin ill. a címlapon. Ugyanezen oldalak erőssen foltosak. A könyv ára tükrözi ezt.
Terjedelem: 269 o.
Tömeg: 310 gr.
Szállítási költség: postai díjszabás és a Veő igénye szerint.
2469_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 04. 09:34 Termék megtekintve: 580 |