Molnár Gábor: ÉJBE ZUHANT ÉVEK | Termékkód: 441017 |
Kiadó: Szépirodalmi, 1979
Szerző: Molnár Gábor
Ajánló: Molnár Gábor huszonkét éves korában jutott el Dél-Amerikába, egy háromtagú rovargyűjtő expedíció tagjaként. Társai: Horváth Elemér és Pusztai Lajos egy év múlva az őserdőben szerzett betegségük miatt visszatértek Magyarországra. ő továbbra is ott maradt, s három bennszülött kísérőjével több felfedező és gyűjtő utat tett az ember nem járta vadonban. Megélhetését és a vadászathoz, rovargyűjtéshez szükséges felszereléseket azzal biztosította, hogy időnként munkát vállalt egy ültetvényen, mint mezőgazda. Az átvételi leltárnál az egyik raktárból előkerült egy doboz dinamit - amit, hogy ne okozhasson balesetet a tudatlan benszülöttek kezében - meg akart semmisíteni. Szerencsétlenségére kezében a dobozzal - brazíliai Ford-ültetvényen, a Tapajos folyó mentén - megbotlott, s így ő maga esett áldozatul. Látását százszázalékosan elvesztette, s szakítania kellett addigi életével.
Ezt a nehéz utat, az önmagára találás éveit mutatja be az Éjbe zuhant évek, az író regényes önéletrajzának második része, mely az 1932-től 1935-ig terjeszkedő korszak eseményeit dolgozza fel. A kötet első harmadában még kedves brazíliai környezetében találjuk az írót, hűséges kísérői: Abilio, Juan és Klementino társaságában. Majd - már a tragikus fordulat után - útban hazafelé, Magyarországra. Ezután a nagy belső erőfeszítés évei következnek. Erős akarattal, nagy lelkierővel kereste az utat, mely az őt állandóan körülvevő sötétségből visszavezetheti az egészséges emberek világához, s végül meg is találta az írásban. Ez a könyv az első nehéz évek keserű küzdelmeiről vall.
Kötés, állapot: papírvédő az éleknél kopottas. + Kiadói egészvászon, hibátlan, újszerű. A lapszélek kissé sárgultak, bejegyzés mentes, megkímélt állapotú kötet.
Terjedelem: 265 o.
Tömeg: 304 gr.
2220_kar
Árverés vége: 2018. Szept. 06. 23:18 Termék megtekintve: 744 |