Montesquieu: PERZSA LEVELEK | Termékkód: 1062057004 |
Új Magyar Könyvkiadó, 1955
Ajánló: Montesquieu (1689-1755) a francia felvilágosodás első író-gondolkodó nemzedékének legnagyobb alakja volt ? filozófus, szellemes szépíró, új távlatokat feltáró történész és társadalomtudós. Két másik jelentős műve (Elmélkedések; A szellem törvénye) mellett elsősorban a Perzsa levelek című levélregényével alapozta meg hírnevét. Az 1721-ben keletkezett mű ? két, Párizsban tartózkodó perzsa főúr levelezésének formájában ? szatirizálja a korabeli francia társadalmat, ugyanakkor az író a kor kelet felé forduló érdeklődését egzotikus részletekkel vonzza mind beljebb világképéről, állameszményéről szóló fejtegetéseinek sűrűjébe. - Eredeti megjelenés éve: 1721
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, kopottas, fedlapnál kissebb szakadás van. Beltartalom: a 2. lapon ajándékozási bejegyzés 1955-ből., a hátlapnál kissé törött. Továbbra is jól használható antikvár kötet. A kép illusztráció.
Terjedelem: 250 o.
Tömeg: 345 gr.
3940_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 05. 19:07 Termék megtekintve: 349 |