Móra Ferenc: ARANYKOPORSÓ | Termékkód: 460982 |
Kiadó: Magvető, 1961
Móra Ferenc történelmi regénye a 3. század végén, a római birodalom hanyatlása idején játszódik. Diocletianus császár az antik világ feltámasztásával próbálja megteremteni a birodalom belső rendjét, de törekvései során minduntalan szembe kerül az egyre erősödő kereszténységgel. Így a kezdeti toleranciát felváltja benne a gyűlölet, s nemsokára kitör az utolsó, egyben legvéresebb keresztényüldözés.
Az öregedő császár eközben szolgaként nevelteti fiát, aki egy jóslat szerint csak akkor lehet utódja, ha kilétét nagykorúságáig titokban tudják tartani. Quintipor azonban reménytelen szerelemre gyullad a társcsászár egyik leánya, Titanilla iránt, majd megismerve a kereszténységet, Krisztus követőjévé válik.
Vajon mi lesz a sorsuk, és mi lesz a birodalom sorsa? El kell temetni a teljes antik kultúrát is a császár aranykoporsójába? A pogány és a keresztény Róma küzdelme, s a fiatalok lassan bontakozó szerelme izgalmas, ugyanakkor költőien szép történetté formálódik a könyv lapjain, amelyet sokan Móra legjobb regényének tartanak.
Kötés, állapot: papívédő, felső éle kopottas belülről két helyen javított. + Kiadói egészvászon kötés és a beltartalom, korát meghazudtolóan újszerű állapotban. Bejegyzés-, és sárgulásmentes. Klaszikus, strapa bíró, nagyon szép vászonkötésű kötet.
Akinek tetszik Sienkiewicz Quo vadis c. könyve, annak ezt a kötetet is szívből tudom ajánlani, korosztálytól függetlenül. Az említet kötet is megtalálható aukcióim között, csak kérem, hogy keressen, az üzenőfalon keresztül. - konyvturi
Terjedelem: 553 o.
Tömeg: 502 gr.
3289_kar
Árverés vége: 2019. Márc. 03. 16:52 Termék megtekintve: 757 |