Móra Ferenc: RAB EMBER FIAI | Termékkód: 448963 |
Kiadó: Móra, 1969
Szerző: Móra Ferenc
Ajánló: Móra Ferenc elbeszélése az aranykort követő viszontagságos időkbe kalauzolja az olvasót. Mikor Apafi Mihályra került a fejedelemség sora, nehéz évek köszöntöttek az országra. Nagyváradon, Erdély kapujában a török volt már az úr. A Felső-Magyarországot és a fejedelemséget összekötő területsáv ? az úgynevezett Részek, latinul Partium ? nagy része a Habsburgok birtokába került. ?Olyan világ járt akkor szép Erdélyországban ? így az író, hogy mikor este lefeküdt a fejedelem, sose tudta bizonyosan, hogy fejedelem lesz-e még reggel, mire felébred? A német volt annak a megmondhatója, meg a török.? A Szitáry testvérek története egy kalandos nyomozás fordulatait követi. A fejedelem palotájában látjuk őket először, majd elkísérjük a két fiút keresztül-kasul az országban. Bepillanthatunk velük az udvar hétköznapi életébe, a nagyurak világába, de megismerhetjük a rongyos bujdosók sorsát is. Szemügyre vehetjük a ravasz görög kereskedő házát csakúgy, mint a váradi basa fényűző palotáját. Megismerjük a várvédő vitézek életét és a szegény országúti vándorokét. Egyszer káprázatos keleti lakomának a vendégei közé képzelhetjük magunkat, másszor arra tanít bennünket az író, miképpen él a természet kínálta javakkal, gyökerekkel, magokkal a házatlan-hazátlan bujdosó.
Kötés, állapot: keménytáblás karton, kopottas az éleknél, sarkoknál, és a fedlap egy helyen. Beltartalom: előzéklapon (1. üres oldal) tulajdonosi bejegyzés található a továbbiakban sárgulás és sérülésmentes állapotban.
Terjedelem: 87 o.
Tömeg: 172 gr.
Szállítási költség: postai díjszabás és a vevő igénbye szerint.
2546_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 16. 08:47 Termék megtekintve: 555 |