Nathaniel Hawthorne: A HÉTORMÚ HÁZ | Termékkód: 446145 |
Európa Könyvkiadó, 1969
Szerző: Hawthorne Nathaniel
Ajánló: Az amerikai klasszikus író másik remekművét, A skarlát betű-t, olvasóink jól ismerik. Nem kisebb élvezettel forgathatják az 1851-ben megjelent A hétormú ház lapjait, melyet az író románcnak, vagyis érzelmes történetnek nevez. A regény Hawthorne talán legszemélyesebb alkotása: az író dédapját, a hírhedt salemi boszorkányperek bíráját, állítólag átok sújtotta, mely végzetes örökségként nehezedett nemzedékről nemzedékre családjára. A hétormú ház az író vezeklése az ősök vétkéért: a nyomasztó bűnrészesség terhe alól való felszabadulás az alkotás, a ?kiírás? folyamatában. Katarzis. A történet a rejtelmes sorscsapások után derűs, romantikus szerelemmel idillikusan oldja fel az évszázados átkot. A színhely ugyancsak Salem, a kárhozatos harc hősei és áldozatai pedig Maule boszorkánymester és Pyncheon ezredes utódaiból kerülnek ki.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon. Korának megfelelő, polcképes, bejegyzés mentes, megkímélt állapotú kötet.
Terjedelem: 360 o.
Tömeg: 339 gr.
2366_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 15. 15:57 Termék megtekintve: 590 |