Nemes Dezső: A biatorbágyi merénylet és ami mögötte van... | Termékkód: 430743 |
Kossuth Könyvkiadó, 1981
Tartalom, ajánló: Immár fél évszázada, 1931 szeptemberében Európa-szerte nagy port vert fel a biatorbágyi merénylet, s ismertté vált tettesének: Matuska Szilveszternek neve.
A merénylet elkövetésével akkor a hivatalos körök először a kommunistákat vádolták. Amikor azonban e vád tarthatatlannak bizonyult ? le kellett tartóztatniuk a merényletben rész vett Matuskát.
A szerző ? zömében korabeli dokumentumok és a belőlük levont következtetések alapján ? kimutatja, hogy a különböző, nemegyszer ellentmondásos verziók után ?magányos merénylőként? szerepeltetett Matuska tulajdonképpen az akkor uralkodó osztály egy szárnyának: a Gömbös-Horthy-csoportnak az eszköze volt. A merénylet ürügyén a statárium kiterjesztésével próbáltak meg leszámolni az illegális kommunista párt tagjaival s az egész mozgalommal. Ennek első tragikus ?eredménye? Sallai és Fürst statáriális ítélettel történt kivégzése volt.
Kötés, állapot: Papírvédő az éleknél kopottas + Keménytáblás karton. Alsó éle éle kissé kopott, de még "polcképes". Beltartalom: megkímélt, sárgulásmentes állapotban.
Terjedelem: 304 o.
Tömeg: 320 gr.
1783_szil
Árverés vége: 2018. Aug. 30. 20:21 Termék megtekintve: 560 |