Termék kategóriája: Könyv, Újság»Egészség, életmód
Németh György: LELKI EGÉSZSÉGÜNK | Termékkód: 411619 |
Kiadó: Medicina, 1976
Szerző: Dr. Németh György
Ajánló:
A pszichológia és a mentálhigiéne ismerete éppolyan szükséges a művelt ember számára, mint az emberi testről és egyes betegségekről szóló ismeretek. De az ismeret itt önmagában nem elegendő. Kell a jelenségek felismerésének a készsége, és kell a megértés, a rezonancia készsége, de kell a segíteni akarás is.
Akik elolvassák a könyvet, elsősorban másokra ismernek, majd sokkal kevesebben önmagukra, és még kevesebben vonják le az elmondottakból a következtetéseket. Pedig ez volna a mű célja: önmagunk megismerése és mások megértése, hogy - jobbá legyen a világ - , hogy mennél kevesebb csalódást kelljen elszenvednünk.
Tartalom:
Miért van szükségünk lelki higiénére?
Mit tudunk önmagunkról és a környezetünkről?
Az élet kezdete
Az önálló élet kezdete
Beilleszkedés az iskolai közösségbe
Felkészülés a felnőtt életre
Az emberi élet beteljesedésének kora
A hanyatlás kora
Az orvos és a beteg
A betegségek keletkezése
A neurózis
A társadalom számkivetettjei
Testi betegségek és psziché
Nevelés a lelki egészségre
A szociális mentálhigiéne megvalósítása felé
Kötés, állapot: papír, kopottas, a gerinc alsó 1 cm-en sérült, de még polcképes. Beltartalom a korának megfelelő.
Terjedelem: 247 o.
Tömeg: 229 gr.
1275_kar
Árverés vége: 2018. Okt. 06. 19:58 Termék megtekintve: 886 |