Norman Mailer: MEZTELENEK ÉS HOLTAK | Termékkód: 448886 |
Kiadó: Magvető, 1967
Szerző: Mailer, Norman
Ajánló: Norman Mailer 1948-ban, a világégés után alig három évvel, mindössze huszonöt évesen jelentette meg az amerikai próza egyik csúcsteljesítményét, a világirodalom egyik legkiválóbb háborús regényét. Az amerikai haditengerészet arra készül, hogy visszafoglalja a japánoktól a csendes-óceáni Anopopej szigetét. Irdatlan hadiapparátus kíséretében hatezer katona száll partra. Megkezdődik a hetekig tartó véres küzdelem a dzsungel poklában. A parancsnok óvatos stratégaként nem sieti el a sziget teljes visszafoglalását. Felettesei igencsak szorongatják már tétovázása miatt, amikor az események váratlan fordulatot vesznek? Mailer regénye azonban nem csupán egy izgalmas hadművelet története. Az amerikai társadalom legkülönbözőbb rétegeiből verbuvált katonák kiváló lélektani készséggel ábrázolt tragédiájából, a tisztikar ádáz torzsalkodásainak a történetéből feltárul a mindenkori háború igazi arca: amely nem babérkoszorút termő hősi viadal, hanem emberhez méltatlan, kényszerű önfeláldozás.
Kötés, állapot: papírvédő, az éleknél kopottas kissé szakadozott. + Kiadói egészvászon, megkímélt, jó. Beltartalom: a 2 lapon egy tulajdonosi belyegyzés és egy kisebb folt található. A továbbiakban korának megfelelő, megkímélt állapotban.
Terjedelem: 755 o.
Tömeg: 640 gr.
2508_kar
Árverés vége: 2018. Szept. 22. 21:20 Termék megtekintve: 792 |