P. H. Fawcet: A MATO GROSSO TITKA (Világjárók 15.) | Termékkód: 455324 |
Kiadó: Gondolat, 1959
Szerkesztő: Brian Fawcet
Ajánló: Fawcett meggyőződésesen hitt egy magasabb rendű indián civilizáció, egy Elveszett város létezésében. Ezt a várost írásaiban a legendás ?Z? városának nevezte. Feltételezéseit korábbi portugál levéltári adatokra, és egy Raposo nevű portugál utazó 1753-as beszámolójára alapozta. A legendás várost Brazíliába, a Mato Grosso térségébe helyezte.
1925-ben fiával Jack Fawcett-el és annak barátjával Raleigh Rimmel-el indult el a város megkeresésére. Az volt a terve, hogy a korábbi expedíciójának végső pontjáig kísérőkkel utazik, majd onnan mindösszesen hárman indulnak tovább. Utolsó levelét 1925. május 29-én írta. Ebben a levélben beszámolt arról, hogy ő és fia jól van, azonban Raleigh-nak gennyes fekélyek vannak a lábán, beteg és lesoványodott, ezért kétséges, hogy kibírja-e a további megpróbáltatásokat. Ezek voltak az utolsó hírek az expedícióról; a résztvevők további sorsa mind a mai napi ismeretlen.
Fawcett másik fia, Brian több alkalommal is kutatta apja nyomdokait az őserdőben, de kutatásai nem szolgáltak megbízható értesülésekkel. A legvalószínűbb, hogy vagy ellenséges indián törzsek ölték meg őket, vagy a megpróbáltatások során vesztették életüket.
Kötés, állapot: keménytáblás félvászon. A kötés erőssen kopottas, foltos. Többször olvasott kötet. Beltartalom: a címlapnál egy tulajdonosi névbeírás kivételével, korának megfelelő, jó, sárgulás-, és bejegyzésmentes állapotban. Fekete-fehér fotókkal illusztrált ntikvár könyv.
Terjedelem: 376 o.
Tömeg: 505 gr.
2944_kar
Árverés vége: 2019. Márc. 31. 20:04 Termék megtekintve: 708 |