P. Szabó József: PILLANTÁS A CSÁSZÁR HÁLÓSZOBÁJÁBA | Termékkód: 440585 |
Panoráma, 1985
Szerző: P. Szabó József
Tartalom:
A Sátán nyelve és a japán gondolkodás A kínai írásjeleket is japánul kell olvasni A teaszertartás nagymestereinél A baptistából lett buddhista, avagy nehéz a bebocsátás a buddhista kolostorba Misemondás - buddhista módra Akik a buddhisták közt is igazhitűek Az első Buddhától az égi strip-tease-ig Butsudan és Kamidana Kyotóban a szellemek ünnepén Egy kínai város - Japánban A félreismert geishák "Két maiko, más semmi" A bárdzsungel illemszabályai A sakefőző magányossága Milyen a japán nő, ha éppen nem uralkodik? Gondolatok a tévébálvány, a tüzes ló és amabiki körül Asszonyhűség - shinto szertartással A számítógépes jósdák világa Másfajta fanatikusok között "Tokió, Tokió, te csodás..." Bentlakásos rendőrőrszobák Metró - nemcsak öngyilkosoknak Erőszak a mozivásznon és "naturisták" a nézőtéren A szuper-Eiffel és a tokiói sivatag A földrengés és a szuperexpressz Tanuljunk könnyen-gyorsan - japánul enni A tatami bűvköre és valósága Bambuszrügyecskék és kukkolók Egy japán hős - kis hibával Mi minden belefér az oktatás fogalmába! A kisiskolások már a kortes beszédet is tanulják... Karriert csinálni már csak a jobb egyetemekről lehet A vagyon ura Vállalati himnusz, avagy japánok "keretben" A csend világa a távoli északon... Király-e a kiskirály Tokióban? Pillantás a császár hálószobájába Utószó helyett - utómorzsák Hol találkozhatunk itthon is Japánnal? Ellentétpárok, avagy milyen is a japán ember? Mitől üzletemberek a japánok? Biciklizni is tudni kell! Másolás és versenyszellem A japánok mindig két kapura játszanak Őszinteség, kötelesség, felelősség Látszat vagy nem ismerés Egy intelem, amire nem figyeltem... |
Kötés, állapot: puhapapír, hátlap enyhén kopottas, gerinc felirata kopott.. Lapélek kissé elszíneződtek. Az előzéklap hiányzik (alig észrevehető), a címlap kissé vonalkásan foltos. A továbbiakban korának megfelelő, jó.
Terjedelem: 237 o.
Tömeg: 213 gr.
2194_kar
Árverés vége: 2019. Jan. 11. 17:47 Termék megtekintve: 593 |