Pálfi Tamás: Üzenet a börtönből | Termékkód: 475672 |
Szerzői magánkiadás, 1988
Részlet a könyvből: "A félhomályos, hűvös folyosó végetér, kilépek az udvarra. Még kora reggel van, de a napsugarak hunyorgásra késztetnek. Félig lehunyt szempillákkal elindulok a ragyogóan tiszta betonjárdán. Ötvenöt lépés előre, aztán harmincegy balra és már előttem a főbejárat, a Központ hüvelykujjnyi vasrudakból álló kapuja. Mögöttem felharsan az őr hangja: - Központ! Egy fő a Kettesből! - Rendben! Pirosképű, harcsabajszú törzsőrmester nyugtázza az érkezésemet, majd ráfordítja mögöttem a böhömnagy zárat. - Jó reggelt, törzs úr! - Jó reggelt, Pálfi! Hová-hová, ilyen korán? - Ma délelőttre városnézést szerveztem, mindjárt itt a kocsim! A törzs végignéz, elégedetten szemléli frissen mosott csíkos vászonkabátom, vasalt nadrágom, majd vigyorogva a cipőmre bök: - Ezért volt a balhé? Én is vigyorgok.
Kötés, állapot: puha papír, enyhén kopottas, polcképes. Beltartalom: korának megfelelő állapotú, bejegyzésmentes antikvár kötet.
Terjedelem: 140 o.
Tömeg: 118 gr.
3719_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 08. 18:25 Termék megtekintve: 546 |