Panoráma útikönyvek: EGYIPTOM | Termékkód: 434329 |
Szerkesztő: Szabó R. Jenő
Kiadó: Panoráma, 1979
Ajánló: Egyiptom, pontosabban az egyiptomi Arab Köztársaság ma már nem elérhetetlennek tűnő távoli ország. Turisták, hivatalos küldöttek és szakemberek ezrei jártak az elmúlt években Egyiptomban. Az egyiptomi utazás mindenki számára különleges élmény, s akkor válik igazán azzá, ha az utas felkészülten indul el. Az óegyiptomi, a kopt, az arab kultúra és a modern Egyiptom ötvöződése, az európaitól oly sokban különböző, azzal mégis sok vonatkozásban találkozó élet, a történelmi, sőt történelem előttinek tűnő tájak, a több évezredes és a évszázados műemlékek, hagyományok és szokások megismerése és megértése igényli, és meg is éri Egyiptom tanulmányozását. Elsősorban ezzel a céllal készült ez az útikönyv. Egyiptom múltjának, történetének mások az arányai, mint bárminek, amit Európában ismerünk. A görög-római műemlékek a fáraók nagy korszakaihoz viszonyítva időben közelinek tűnnek, az őskereszténység maradványai mintha a tegnaphoz tartoznának, az évszázados arab építészeti remekművek között úgy érezhetjük, hogy a mában járunk. A három nagy kultúra - a görög-római Egyiptomban csak átmeneti, másodlagos jellegű volt az óegyiptomi mellett - szorosan összefonódott Egyiptomnál is utalunk a művészeti és kulturális vonatkozásokra, célszerűnek tűnt a fáraók korának nem kifejezetten történelmi tudnivalóit kislexikonszerűen összefoglalni, hogy az olvasó a számára ismeretlen vagy kevésbé ismert fogalmak magyarázatát könnyen megtalálhassa. Külön fejezetekben foglalkozunk a koptok és az arabok vallásával, művészetével és kultúrájával. Ismertetjük a modern Egyiptom társadalmának, politikájának, gazdaságának jellemzőit a rendelkezésre álló fontosabb statisztikai adatokkal.
Kötés, állapot: papírvédő éle a gerinc éleinél kopott . + Kiadói egészvászon, jó, újszerű. Beltartalom: korának megfelelő, jó megkímélt állapotban.
Terjedelem: 621 o. + térképek
Tömeg: 692 gr.
2038_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 10. 20:46 Termék megtekintve: 596 |