Passuth László: SÁRKÁNYFOG I-II. | Termékkód: 458744 |
Kiadó: Szépirodalmi, 1963
Passuth László regénye a XVI. század utolsó évtizedében játszódik, az európai történelem egyik legmozgalmasabb korszakában, s az egész európai politika érvérésébe ágyazva eleveníti meg Báthory Zsigmondnak és Bocskai Istvánnak regényes történetét. A prágai Habsburg-udvar és a Porta között egyensúlyozó Erdély az európai politika kulcsproblémája ebben az időben; ezernyi szál, érdek, szövetség, összeesküvés és árulás teszi szinte áttekinthetetlenné Erdély és az európai politikai belső életét, s erre a zűrzavarra két patologikus figura nyomja rá a bélyegét: a Prágában uralkodó, csillagnéző, rózsakeresztes, Rudolf császár, és a szertelen életű, tetteiben kiszámíthatatlan, epilepsziás Báthory Zsigmond. S kettejük mögött magasodik fel a regényben a "nagy árnyék", Bocskai István, aki férfi szemmel látja az irtózatos Habsburg-szervezet belső erőtlenségét és Zsigmond kiszámíthatatlan pályáját, mígnem az ő csillaga is felfut az égre, és a hajdúk élén kikényszeríti a bécsi békét. E hatalmas történelmi változások és átalakulások regényes, hű tükre Passuth új könyve.
Kötés, állapot: keménytáblás, félvászon. Kívül-belül, megkímélt, korát meghazudtoló, sárgulás-, és bejegyzésmentes állapotban. Polcképes.
Terjedelem. 334 o. + 401 o.
Tömeg: 902 gr.
3189_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 25. 09:54 Termék megtekintve: 637 |