Petronius: TRIMALCHIO LAKOMÁJA / Apuleius: AZ ARANYSZAMÁR | Termékkód: 414137 |
Kiadó: Európa, 1983
Szerzők: Petronius - Apuleius
A VILÁGIRODALOM REMEKEI c. sorozat kötete
Tartalom, ajánló: Petronius Arbiter, a Sienkiewicz Quo wadis-ából bizonyára mindenki előtt ismert lemondóan-hősiesen meghaló arisztokrata, és a botrányhős rétor, a madaurai Apuelius a római irodalom két idegenből - görögből - átvett ikerműfajának, a novellának és a regénynek legjelesebb képviselői.Petronius műve a Trimalchio lakomája (Satiricion című, töredékesen fennmaradt "erkölcsregényének" - valójában laza novellafüzérének - egyetlen összefüggő része) a felkapaszkodott újgazdagok szűk körű, kicsinyes és földhözragadt világának ellenálhatatlan erejű szatírája. Az aranyszamár, Apuleius remeke (a latin irodalom egyetlen terjedelmesebb regényes) az örökké kíváncsi, nyughatatlan és titkokat feszegető ember tragikomédiája.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, a nyereg felirata kopottas, enyhén fakult, a továbbiakban jó.Beltartalom: lapélek enyhén sárgultak, megkímélt korának megfelelő állapotú kötet.
Terjedelem: 270o.
Tömeg: 252 gr.
1324_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 31. 18:55 Termék megtekintve: 929 |