Termék kategóriája: Könyv, Újság»Egyéb könyvek
Prodöhl: HÍRHEDT BŰNÜGYEK | Termékkód: 1062094542 |
Kiadó: Kossuth, 1967
Tartalom: Günter Prodöhl, akit érdekfeszítő bűnügyi regényei és elbeszélései, továbbá tv- és rádiószereplései alapján a német közönség már jól ismer, nagy hozzáértéssel és kitűnő irodalmi érzékkel dolgozta fel a nemzetközi kriminál históriának azokat a valóban nem mindennapi eseteit, amelyek annak idején lázba hozták a közvéleményt. Egy részük a világsajtót is bejárta, sőt egynémelyikükből regény, film készült. Persze ezek általában a regény- vagy filmíró fantáziája által kiszínezett történetek, amelyek csak alapanyagnak használják fel a valóságban megtörtént tényeket, sőt néha tudatosan elferdítik azokat.
Prodöhl minden ilyen ködösítési kísérlettel szemben feltárja az általa ismertetett bűncselekmények, illetve bűnügyek igazi társadalmi-politikai hátterét, s ezzel jellemző képet fest azokról a társadalmi viszonyokról, amelyek egyenesen táptalajul szolgálnak az ilyenfajta bűntettek elkövetéséhez.
Az elmúlt esztendők nagy bűnesetei közül, amelyek még frissen élnek emlékezetünkben, feldolgozza a szerző a Nitribitt-féle gyilkossági ügyet, a hírhedt Frofumo-botrányt, a vakmerőségében párját ritkító angliai postavonat-rablást, a Lana Turner-féle holywoodi gyilkossági ügyet, s megrázó módon számol be egy nyugat-németországi gyermekrablási ügy részleteiről.
Kötés, állapot: Papírvédő, széleknél kissé sérült, nyereg felső részénél 0,5 mm-nyit hiányos. + Kiadói félvászon, jó, megkímélt. Beltartalom: sértetlen, bejegyzés és sárgulás mentes.
Terjedelem: 442 o.
Tömeg: 448 gr.
4141_kar_pótl_815_kar
Árverés vége: 2018. Dec. 15. 16:17 Termék megtekintve: 255 |