Qamil Buxheli: MAKSUT ÚR KARRIERJE /szatíra/ | Termékkód: 466248 |
Kiadó: Európa, 1978
Ajánló: Tarina ? nem létező kisváros Albániában, és a szereplők, ahogyan az írók, honfitársaik, földijeik érzékenységétől félve, általában kijelentik ? egytől egyig kitalált személyek. Buxheli szatirikus regénye mégis telitalálat: 1939-ben játszódik, és, egy ugyancsak kitalált történet keretében, megrajzolja egész Albániát, amilyen volt a második világháború küszöbén, mindenestül-királyostul, nemzetségestől és szegény emberestől, a szélhámosokig és az utcalányokig bezárólag.
Buxheli humora néha vaskos, eszközei olykor túlságosan is ismertek, de mindent leleplező szatíra, amely egyaránt irányul a maradi nemzetségek és az akkori valóság operettfigurái ellen, még ma, majdnem negyven év távlatában is, hitelesen eleveníti fel előttünk a sok viszontagságot megért albán nép életének minden keserűségét, és megmutatja a nép egészséges gondolkozását, emberi méltóságát, öntudatát, azt, amit a magyar költő így fejezett ki ?örök tanúságul?: ?Habár fölül a gálya, S alul a víznek árja, Azért a víz az úr!?
Műfaj: szatíra
Kötés, állapot: papírvédő, éleknél enyhén kopottas. + Kiadói egészvászon újeszerű. Beltartalom: sárgulásmentes, korának megfelelő állapotban.
Terjedelem: 317 o.
Tömeg: 327 gr.
3510_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 13. 18:45 Termék megtekintve: 521 |