Robert Graves: ÉN, CLAUDIUS / CLAUDIUS AZ ISTEN | Termékkód: 454081 |
Kiadó: Gondolat, 1965/1966
Szerző: Graves, Robert
Ajánló: A római császárkori történetírók munkái rendkívül gazdag forrásanyagot mentettek át korunk számára. Graves, a világhírű szerző erre az anyagra, de különösen Suetonius könyvére támaszkodva írta meg e rendkívül érdekes és sok esetben még párbeszédeiben is történelmi hitelességű művet. Az ?Én,Claudius? önéletrajzi formában írott mű, amelyben Graves Claudiusszal mondatja élete első öt évtizedének történetét. A ?Claudius, az Isten? folytatása az említett műnek, és császári méltóságának éveiben ábrázolja hősét. Az izgalmakban, rejtélyekben bővelkedő történet élénk színekben kelti életre a császári udvar fülledt, intrikákkal, szörnyű bűnökkel teli életét a római impérium leghíresebb időszakában.
Az ár a két kötetre értendő!
Kötés, állapot: papírvédő az éleknél kopottas. Az Én, Claudius kötet fedlapjának a jobb felső csücskén mind a védő, mind a borító kissé sérült. Kötés: keménytáblás félvászon, az előbb jelzett sérülés kivételével, jó, polcképes állapotban. Beltartalom: korának megfelelő, bejegyzésmentes, megkímélt.
Terjedelem: 409 o. + 445 o.
Tömeg: 751 gr.
2777_kar
Árverés vége: 2018. Szept. 29. 17:08 Termék megtekintve: 994 |