Robert Merle: A SZIGET I-II. | Termékkód: 1062114966 |
Kiadó: Európa, 1975
Ajánló: Az író a távoli történelmi múltba nyúl vissza, s a regény megírásához egy XVIII.századi izgalmas epizód,a Bounty nevű angol hajón lezajlott véres lázadás adta az ihletet. Merle azonban a históriai tényt csak ürügyül használta fel, egyébként nagyszerű képzeletére hagyatkozott, és a cselekményt kedvére alakította. A messzi óceániai szigeten lezajló történet feszültsége egy pillanatra sem lankad, az olvasó a szó szoros értelmében nem tudja letenni a könyvet: olyan epikai sodrása van, mint a legjobb Dumas vagy Jókai-műveknek.
Az ifjú vagy a felnőtt,a kezdő vagy ínyenc olvasót mindvégig leköti az önkéntes angol hajótöröttek és a nyíltszívű, de önérzetes tahitiak küzdelme, és elbűvöli a déltengeri szigeten lejátszódó történet, az író remek jellemábrázoló ereje, a tragikus jeleneteket is fűszerező humora. A könyv mégsem pusztán színes, izgalmas kalandregény, megrázza, felkavarja az olvasót.
Kötés, állapot: papírvégő, éleknél kopottas, kissé szakadozott. + Kiadói félvászon, a papírborító megvédte, polcképes. Lsd.: képgalérta. Beltartalom: bejegyzés mentes, megkímélt.
Terjedelem: 250+270 o.
Tömeg: 651 gr.
Méret: 20,5 x 14, 5 x 4 cm.
Szállítási költség: postai díjszabás szerint
4427_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 06. 16:46 Termék megtekintve: 293 |