Robert Merle: A SZIGET | Termékkód: 1062065562 |
Kiadó: Európa, 1988
Ajánló: A Goncourt-díjas Robert Merle nem szorul bemutatásra, számos regénye, Mesterségem a halál, Két nap az élet, Állati elmék, Üvegfal mögött, Védett férfiak, továbbá a Francia História rendkívüli népszerűségnek örvend a magyar olvasók körében. Az író ebben a regényében a XVIII. századba, a híres Bounty-lázadáshoz nyúl vissza, de a történelmi esemény számára csak kiindulási pont, a cselekményt szabadon formálja a tőle megszokott lebilincselő stílusban. Mi is volt a Bounty-lázadás? A hajó legénysége megelégelve az állandó kegyetlenkedéseket, megöli a parancsnokot. A lázadók kemény magja azok, akik nem remélhetik, hogy visszatérhetnek hazájukba tahiti férfiakkal és nőkkel együtt egy ismeretlen, apró szigeten telepednek le. Kezdettől fogva sokasodnak a vészjósló jelek e világtól elzárt, kényszer szülte kis társadalomban; a fehérek nem tudnak és nem is akarnak alkalmazkodni a bennszülöttekhez, mindenáron fenn akarják tartani uralmukat. A kétféle, gyökeresen különböző civilizáció találkozása végül is véres háborúba torkollik A regény a nagy sikerre való tekintettel nyolcadszor jelenik meg magyar nyelven.
Kötés, állapot: papírvédő, korának megfelelő, szakadásmentes. + Kiadói egészvászon, felirata kopottas. Beltartalom: lapszél kissé sárgult, bejegyzésmentes, korának megfelelő állapotban.
Terjedelem: 614 o.
Tömeg: 547 gr.
3956_kar
Árverés vége: 2018. Okt. 04. 18:46 Termék megtekintve: 409 |